Elektronická cigareta - často kladené dotazy

Čím více se e-cigarety rozšiřují mezi kuřáky, tím více ohledně nich vzniká ,,bludů". Proto jsme udělali výběr pár nejzásadnějších a nejrozšířenějších otázek.- ,, Mohu pomocí e-cigarety přestat kouřit?", , ... Jak je to se značkami liquidů? Opravdu většina chutná jako skutečná cigareta?"... ,,Obsahují náplně do elektronických cigaret nemrznoucí směs?"... ,,Existují nějaké zvláštní ohledy při používání e-cigarety na veřejnosti?" . Odpovědi na tyto otázky naleznete v článku.

Mohu pomocí e-cigarety přestat kouřit?

Quit-Smoking-CigarettesNa tuto otázku je spousta nepřímých důkazů ale některé vědecké výzkumné šetření silně naznačují, že e-cigarety jsou efektivní alternativou ke kouření. Průzkumy ukazují, že až 80% uživatelů e-cigaret přestali kouřit klasické cigarety při používání e-cigarety.

Nicméně, zatímco někteří uživatelé postupně snižují obsah nikotinu až na nulu, většina uživatelů e-cigaret berou zařízení jako alternativní zdroj nikotinu a ne jako odvykací program.Takže zde nelze přesně říct jak efektivní jsou e-cigarety, když se využívají k léčbě nebo vyléčení závislosti na nikotinu. Přesto, neoficiální zprávy uživatelů, kteří používají e-cigarety jako způsob odstranění závislosti na nikotinu, se zdají být velmi efektivní způsob, jak prolomit kuřácké triggery a výrazně snížit jeho hladinu. Stejně jako s farmaceutickými NRTs, to záleží pouze na kuřákovi jak dokáže prosadit svoji vůli a se závislost na nikotinu skončit. E-cigarety se také zdají být mnohem bezpečnější volbou pro krátkodobé použití v případě recidivy.

Dobrou zprávou je, že nikotin sám o sobě má velmi nízké zdravotní rizika, takže přechod na e-cigarety může být skoro stejně dobrý jako úplné skončení s kouřením.

Jak je to se značkami liquidů? Opravdu většina chutná jako skutečná cigareta?

cigarette,magazin_1To je nejčastější otázka, na e-cigaretových fórech. Nejlepší odpověď na tuto otázku je "rozhodně ne hůř" a "vůbec na tom nezáleží."

Vzhledem k tomu, že ti, kteří uvažují e-cigarety se obvykle snaží nahradit tabákové cigarety za předpokladu, že jim nejrealističtější chuť tabáku přinese největší uspokojení při kouření e-cigarety. Pravda je, že po několika týdnech po přechodu na e-cigarety, drtivá většina uživatelů zjistí, že na příchuti liquidu a vzhledu e-cigarety tolik nezáleží, protože nejdůležitější je výkonnost. A nejvýkonnější e-cigarety nemusí nutně vypadat jako tradiční cigarety, protože vyžadují větší baterie. A nejoblíbenější příchutě zkušených uživatelů, jsou často tak daleko od chuti tabáku, jak je to jen možné.

Jedním z problémů je, že žádná z příchutí tabákového liquidu skutečně nechutná jako hořící tabák - chutnají více jako čerstvý voňavý tabák a je mírně sladký.

Obsahují náplně do elektronických cigaret nemrznoucí směs?

zkumavkyNe! Tento mýtus vznikl v roce 2009 na tiskovém prohlášení. FDA testovalo 18 vzorků od 2 firem. Z těchto 18 vzorků, byl 1 pozitivně testován na netoxické množství diethylenglykolu (přibližně 1%). Zatímco diethylenglykol se sice občas používá v nemrznoucí směsi, tak rozhodně není standardní součást e-liquidu a nebyl nalezen v žádném jiném z testovaných vzorků k dnešnímu dni.

Základní kapalina pro liquid je obvykle propylenglykol. Propylenglykol splňuje veškeré zdravotní požadavky GRAS (zkratka pro: obecně považované za bezpečné), FDA a EPA. I když je někdy také nalezen v nemrznoucí směsi, je tam ve skutečnosti přidán, aby byla nemrznoucí směs méně toxická a bezpečnější pro malé děti a domácí zvířata. Propylenglykol je obyčejná látka běžně používaná v mnoha potravinách, které jíme, v kosmetice, kterou používáme a také lécích, které bereme. Také se využívá ve výrobnících mlhy, používaných v divadlech a nočních klubech.

Existují nějaké zvláštní ohledy při používání e-cigarety na veřejnosti?

e-cigarettes-typesNež vyrazíte ven na veřejnost a začnete vapovat v bance nebo v letadle, budete muset pochopit etiketu e-cigeret. S rostoucím hnutím e-cigaret, mnoho kuřáků používa své zařízení na veřejných místech, a to může být dobré i špatné ohledně informovanosti a přijetí veřejnosti. Ne všichni pochopí, že elektronická cigareta kterou máte v ruce, produkuje páru a ne kouř. Lidé jsou přirozeně agresivní k věcem, kterým nerozumí.

Pro vapery, kteří používají e-cigaretu v obchodech, restauracích a dalších veřejných místech, může dělat uživatelům e-cigarety špatné jméno. Jen proto, že jste vydechujete neškodnou vodní páru, neznamená, že budete muset inzerovat svůj nový zvyk a svobodu ostatním kteří nekouří. Existují totiž lidé, kteří se nestarají, jak bezpečné e-cigarety jsou.

Na druhou stranu, jeden z důvodů, proč přejít na E-cigarety je pohodlí že je můžete použít téměř všude kde cigarety nejsou povoleny. Ale každý by si měl říct jednu větu: Je čas a místo pro jejich vhodné použití.

Existuje hranice mezi ohleduplným a arogantním vaperem. Jako bývalý kuřák by jste měl již být zvyklí na vyhýbaní a ohleduplnost vůči nekuřákům a venku vapovat nejméně 25 metrů od vchodu. Nepoužívejte elektronické cigarety jako svou pomstu na nekuřáky. Jedná se o soukromý zvyk, a vy by jste měli dělat to nejlepší, aby to tak zůstalo.

Zde jsou některé běžné pravidla a pokyny které by každý vaper měl ctít a dodržovat:

  •  Nepoužívejte ECIG v bankách, obchodech s potravinami, nebo maloobchodních místech 
  •  Rozhodně ne v nemocnicích nebo jakýchkoliv jiných typech stacionářů 
  •  Nepoužívejte ECIG v blízkosti dětí nebo na rodinných událostech


Pokud máte otázky, které nebyly v tomto článku, nebo v mnoha dalších článcích na našich stránkách zodpovězeny, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi odpovíme na vaše otázky a poradíme jak nejlépe bude v našich silách.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zásadami používání souborů cookies.