ELCIGON JE RYZE RODINNÁ FIRMA S TISÍCEMI SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

Jak se z podnikání, které vymysleli dva kamarádi u piva, stala rodinná firma, s desítkami tisíc spokojených zákazníků.

Málokdo by uvěřil, že Elcigon (Elektronicka Cigarety Online) je firmou, která vznikla během pár dnů. Jednoho jarního večera roku 2012 Zdeněk u piva překvapil kamaráda Honzu nápadem na podnikání. Na základě videa, ve kterém asi patnáctiletý Asiat předváděl zdravější a levnější plastovou cigaretu, se oba nadchli pro prodej elektronických cigaret přes internet.

Jen si to představte: dva mladíci plní elánu, odhodlání, motivace a s trochou ušetřených peněz a živnostňákem. A k tomu jedna prázdná garáž, kterou dokázali během chvíle zaplnit po okraj elektronickými cigaretami za zhruba 100 tisíc korun. Byl to raketový start, který Honzu i Zdeňka tak pohltil, že pracovali ve dne i v noci, budovali e-shop a vyřizovali jednu objednávku za druhou, neustále zvedali telefony a komunikovali se zákazníky.

Nový tým už byl čistě rodinný

Za nějakou dobu se stal třetinovým majitelem Elcigonu Honzův bratr Karel. A světe div se, k prodeji e-cigaret se přidala i maminka Helena. Spoluzakladatel Zdeněk po čase firmu opustil, naopak se přidali další členové rodiny – nejmladší bratr Dominik a bratranec Pepa. Rodinná firma byla na světě!

HonzaHonza

Vystudoval elektrotechniku a miluje elektronické hračky. Mezi ně samozřejmě patří také e-cigarety. Těm se coby vaper naplno věnuje od roku 2012, kdy se rozhodl skoncovat s kouřením klasických cigaret. Tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz, takže už není jen vaperem, ale navíc i prodejcem, servisním technikem a blogerem Elcigonu. Práce je i jeho hobby. Co si přát víc?

DominikDominik

Jestli někdo ví, jak namíchat ten nejlahodnější e-liquid, pak je to právě jednatel společnosti Dominik. S vapováním má více než osmiletou zkušenost a sám o sobě říká, že je vaper tělem i duší. Jakmile objeví nový produkt, ihned ho otestuje – a teprve když je s ním maximálně spokojen, vloží ho do nabídky na e-shopu Elcigon. V kontaktu s ním jsou také ti, co u nás něco reklamují. To ale nebývá tak často.

Pepa

Pepa

Kdo přijde do kamenné prodejny, pozná osobně Pepu. Kdo zavolá na zákaznickou linku, pozná jeho hlas. Pepa je takovou duší Elcigonu, která dokáže bezvadně a ochotně poradit jak začátečníkům, tak pokročilým vaperům. Sám vášnivě vapuje déle než 5 let, takže se na něj bez obav obraťte, ať už chcete vybrat svou první e-cigaretu nebo vysvětlit odbornější téma.

Praktické zkrácení názvu firmy

Původní internetový obchod ElektronickaCigaretaOnline.cz dostal kratší a lépe zapamatovatelný název Elcigon.cz. K němu v roce 2018 přibyl ještě e-shop Ekožváro.cz, který je zaměřen na prodej další alternativy klasického kouření, konkrétně nahřívacích zařízení typu IQOS pro nehořlavé HEETS a TEREA cigarety.

Zkušení a spolehliví odborníci - to je Elcigon.cz

Dnešní elektronické cigarety se vůbec nedají srovnat s těmi na začátku. Zájem o alternativy klasických cigaret, po právu, roste. A i díky tomu už Elcigon za 11 let své existence obsloužil více než 80 tisíc spokojených zákazníků a založil kamennou prodejnu, kterou najdete v Lounech a nyní nově i v Žatci.

Neustále se zdokonalujeme, rozšiřujeme sortiment o nové modely a značky e-cigaret, ale i o novinky mezi e-liquidy. Jsme odborníci v oboru, rozumíme tedy tomu, co prodáváme.

Naší doménou je komunikace a férovost

Jsme fér ke každému zákazníkovi a reklamace řešíme efektivně. Nevyhýbáme se komunikaci se svými zákazníky, a to nejen telefonicky a e-mailem, ale i prostřednictvím livechatu na e-shopu. Máme vlastního rádce, který vám pomůže při výběru zboží a také vlastní Blog, kde vás pravidelně informujeme o novinkách ze světa vapingu a radíme, jak na záludnější věci, se kterými se při e-kouření můžete setkat.

A na čem si opravdu zakládáme?

- jsme stabilní rodinná firma s dobrou pověstí
- chceme tu být pro své zákazníky, kdykoliv nás potřebují
- nabízíme perfektní zákaznický servis
- jsme v online i offline světě
- počet těch, kteří u nás již nakoupili a stále se vracejí, hovoří za vše

Jsme vděčni za to, že můžeme být součástí revoluce, která pomáhá lidem šetřit zdraví i peníze. Jako takové zadostiučinění je pro nás fakt, že tabákové společnosti konečně začaly brát e-cigarety vážně. I ty, co investovaly miliony dolarů do celosvětové kampaně proti e-cigaretám (společnost Altria Group vyrábějící například cigarety Marlboro, L&M), nyní vynakládají miliardy na podporu výroby e-cigaret v USA. A to poukazuje na fakt, že jsou e-cigarety vynálezem budoucnosti, nikoliv jen jeden z mnoha bezvýznamných technologických výstřelků.

Na vaše nejčastější dotazy odpovídáme v naší poradně.

A na úplný závěr bychom chtěli apelovat na všechny, kteří stále ještě pochybují o škodlivosti e cigaret, aby zhlédli nezávislý dokument s názvem Boj o miliardu životů (nedávno jej vysílala ČT2). Vězte, že po shlédnutí tohoto dechberoucího filmu pochopíte, proč tabákové společnosti tak horlivě bojují proti e-cigaretám.

Používáme ověření věku Adulto