JAK ELEKTRONICKÁ CIGARETA FUNGUJE?


dotaz #013 - Majda

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak elektronická cigareta funguje?

Odpovídá: Odborník na e-cigarety
Dominik Krupka

Zdravím Vás Majdo. Zjednodušeně lze říci, že většina tradičních e-cigaret se skládá ze dvou základních částí, z baterie a atomizéru. V srdci atomizéru se poté nachází výměnná žhavicí hlava. Nejnovější typ e-cigaret, tzv. POD systém, je pak rozdílný v tom, že místo atomizéru s výměnnou žhavicí hlavou používá tzv. cartridge (nádobku s napevno zabudovanou žhavicí hlavou). U POD systému se místo žhavicí hlavy vyměňují rovnou celé cartridge, což je o mnoho snadnější. Konstrukce jednotlivých modelů e-cigaret se od sebe mohou drobně lišit, podstata by ale měla být stále stejná.

Princip fungování je velice prostý. Baterie dodává elektrickou energii do žhavicí hlavy v atomizéru/cartridgi, která přeměňuje e-liquid na páru s nikotinem. Tu vaper vdechuje. Jakmile vám náplň v e-cigaretě dojde, jednoduše ji doplníte a můžete dále vapovat. V případě vybití stačí vyměnit nebo dobít baterii.

Pokud by vás zajímalo více detailů, můžete si přečíst článek, který jsme na toto téma sepsali.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zásadami používání souborů cookies.