JAKÝ JE ROZDÍL MEZI E-CIGARETOU IQOS A KLASICKOU E-CIGARETOU?


dotaz #011 - Evžen

Dobrý den. Rozhoduju se jestli si mám zakoupit elektronickou cigaretu IQOS, nebo klasickou ecigaretu. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Odpovídá: Odborník na e-cigarety
Dominik Krupka

Dobrý den, Evžene. Zařízení IQOS od společnosti Philip Morris je na českém trhu od léta 2017. Není to elektronická cigareta a funguje na zcela odlišném principu než e-cigareta. Zahřívá tabákovou směs s glycerinem a vodou při teplotě 350 °C. Důležitou informací je, že na rozdíl od e-cigaret škodlivost IQOSu ještě není řádně prověřena. Design je sice povedený, ale dnešní elektronické cigarety na tom jsou se vzhledem ještě o krok napřed. Rozdíl řada vaperů vidí v kouřivosti a chuti. Někdo říká, že IQOS chutná jako sláma, jiní si zvyknou a nemají problém. U běžných e-cigaret můžete volit z mnoha příchutí, mezi nimiž si určitě najdete svého favorita. Pokud se stanete vlastníky IQOSu, budete s sebou muset nosit velké nabíjecí pouzdro, které je nutné použít po každé vykouřené HEETS cigaretě.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zásadami používání souborů cookies.