Víte jak správně používat e-cigaretu?

E-cigareta je věrná napodobenina klasické cigarety, která má však mírně odlišnou techniku kouření.

Nepřevyšujte dávky nikotinu

Vzhledem k tomu, že e-cigaretu lze kouřit prakticky neustále, často se může svádět kuřáky k častějšímu užívání. Žádný kuřák nechce svoji denní dávku nikotinu neustále navyšovat ba naopak chce ji snižovat.

Doporučujeme proto před tím, než začnete e-cigaretu používat, abyste si alespoň zhruba spočítali, kolikrát potáhnete z klasické cigarety než ji vykouříte, kolik cigaret denně vykouříte a jak jsou cigarety, které kouříte silné (kolik obsahují nikotinu).

Na každé krabičce s cigaretami je na boku uvedeno, kolik nikotinu obsahuje jedna cigareta. Toto číslo vynásobíte dvaceti a vyjde vám výsledný obsah nikotinu, podle kterého si můžete náplně (e-liquidy) vybírat. Doporučujeme dodržovat stejnou frekvenci kouření i u e-cigarety.

E-cigaretu lze kouřit prakticky kdykoliv bez omezení, což kuřáka nenutí odcházet například ven z budov a pod. což dříve znamenalo, že jste si klasickou cigaretu prostě nedali. Je tedy potřeba uvědomit si, zdali kouřit v daný moment skutečně potřebujete nebo jen kouřit chcete, protože můžete.

E-cigareta je výhodnější i v tom směru, že ji můžete vždy použít jen na pár šluků (což většině kuřáku skutečně stačí). Využijte tutp výhody co možná nejvíce.

SprávnÁ technika šlukování jednoduše

U elektronická cigareta by se měla kouřit tím způsobem, že nejdříve natáhnete páru do úst a až poté do vdechujete do plic. Tato technika šlukování je velice efektivní a snadná pro každého. Při dodržování této techniky navíce lépe pocítíte příchuť příslušné náplně.

U klasických cigaret jsou kuřáci zvyklý potahovat krátce a přímo do plic. U elektronické cigarety je zapotřebí potáhnout déle do úst a až poté do plic. Tímto postupem zároveň uštědříte atomizéru více času na jeho zahřátí a vyprodukování více husté páry.

Elektronickou cigaretu kuřte takovým způsobem, aby její konec (špička) směřovala směrem dolů, tekutina poté lépe stéká na atomizér což má za následek lepší tvorbu páry.

Experimentování není na škodu

Než přijdete na vám nejlépe vyhovující techniku kouření elektronické cigarety, může to nějaký ten čas trvat nicméně vězte, že výsledek je překvapující.

Nebojte se experimentovat se s obsahem nikotinu v náplních. Může se stát, že vám bude stačit eliquid (náplň) s nižším obsahem nikotinu. A naopak, pokud se vám bude zdát, že u vás elektronická cigareta zastává funkcí ''dudlíku'', zkuste náplň s větším obsahem nikotinu a uvidíte, že budete kouřit méně intenzivněji.

Používáme ověření věku Adulto