Jak zvýšit životnost baterie e-cigarety?

Jako první je třeba podotknout, že výdrž baterie do elektronické cigarety se liší podle značky a kapacity baterie. Jinak řečeno, baterie stejné kapacity, od různých výrobců nemusí být vždy stejně kvalitní.

Nyní pomineme výše zmíněný faktor a podíváme se na průměrnou výdrž nejběžnějších baterií. Baterie o kapacitě 650 mAh by měla vydržet na cca 400 potažení, baterie 900 mAh zhruba 800 potažení a baterie 1100 mAh již slušných 1000 potažení.

Jak už bylo zmíněno, tato čísla jsou obecné odhady, které se mohou lišit od výrobce k výrobci a stejně tak od uživatele k uživateli. Je potřeba si uvědomit, že potahy každého ekuřáka jsou jinak intenzivní a jinak dlouhé.

Co ovlivňuje výdrž baterie?

Je několik důležitých faktorů, které velice ovlivňují životnost baterie. Například výstupní napětí baterie, model vašeho clearomizeru, kapacita baterie a výrobce baterie. Například baterie 800mAh by při plném nabití měla vydržet až dva dny vapingu s životností 250 - 300 nabití, což odpovídá skoro 2 rokům funkčnosti. V závislosti na předem zmíněných faktorech se dá odvodit, že větší baterie zůstane funkční po delší dobu, zatímco menší baterie přestane fungovat dříve, než řečené 2 roky.

zivotnost-baterie-ecigaret

Na životnost baterie má také velký vliv prostředí, kde je baterie uschována/skladována.Vysoké teploty při skladování, zejména po delší dobu, mají znatelný vliv na snížení životnosti a výkonu elektronické cigarety. Podobně, také uložení a nepoužívání plně nabité baterie zkracuje její životnost. Stručně řečeno, vysoké teploty a dlouhodobé skladování plně nabité baterie poškozuje energetické články a snižuje jejich funkčnost.

Jak prodloužit životnost baterie?

Nejlepší způsob, jak prodloužit životnost baterie, je dbát na její vypnutí, pokud ji zrovna nepoužíváte. Přestože některé modely mají funkci automatického vypnutí, tato funkce obvykle baterii vypne po 10-20 minutách nepoužívání, takže i u těchto baterií je lepší ruční vypnutí.Také může pomoci, pokud má váš model indikátor nabíjení. Protože pokud můžete zkontrolovat, že je vaše baterie zhruba z 50% nabitá, tak je velmi pravděpodobné, že vám vydrží celý další den a před následným nabíjením se zcela vybije. Vždy je totiž lepší baterii nabít na 100 % a poté ji zcela vybít.

Baterie se snažte skladovat vždy, pokud nabití klesne pod 50 % a vždy v chladném prostředí. Pokud váš model postrádá indikátor nabití, dodržte alespoň částečné vybití a chladné prostředí.

zivotnost-baterie-ecigaret-2

 

Používáme ověření věku Adulto