Baterie eGo X6 a clearomizer Kangertech Protank 2 - RECENZE

1Po vlastní zkušenosti a velké spokojenosti jsme se rozhodli že pro Vás připravíme krátký článek o spojení dvou kvalitních výrobků, a to elegantní baterie eGo X6 a clearomizeru Kangertech ProTank II.

Baterie eGo X6 není žádný hubeňour, ale zato padne skvěle do ruky

Jako první bychom vám rádi představili baterii eGo X6, která je již rok na trhu, ale i přesto se stále moc nerozšířila.

Co se týče vzhledu, tak baterie zaujme na první pohled svým tvarem, velikostí, která je na šířku téměř jednoutak silnější než klasické baterie. Zároveň ale není tak ,,humpolácká“, jako poslední dobou stále více oblíbené bateriové gripy. Díky tvarování a šířce se dobře drží v ruce a s vhodně zvoleným clearomizerem vypadá zajímavě.

 

 

Baterie eGo X6 disponuje slušnou kapacitou a nastavitelným výstupním napětím

2Z technické stránky je pozitivní kapacita 1300mAh, která je naplno nabitá za cca 3 hodiny. Příjemnou funkcí je možnost nastavení tří různých stupňů napětí. Tím částečně ovlivníme množství produkce dýmu (toto samozřejmě ovlivňuje více faktorů, jako poměr procentuálního zastoupení VG v e-liquidu odpor clearomizeru aj.)

Barvy diody a napětí s ní spojené

Červené podsvícení: 3,2 V
Fialové podsvícení: 3,7 V
Modré podsvícení: 4,2 V

 

 

Standardní pojistka proti předávkování eliquidem

3Jako většina dostupných baterií disponuje i X6 ochranou proti předávkování eliquidem. Pro ty, kteří nevědí o co jde: „Tato pojistka funguje tak, že se baterie po delším stisknutí (cca 10-12 sekund) sama vypne (led dioda zabliká a baterie přestane produkovat napětí - laicky řečeno přestane žhavit). Jak jsme již avizovali, toto opatření zavedli výrobci z toho důvodu, aby nedocházelo k předávkování nikotinem, nicméně když zapomenete baterii zamknout, může se to hodit i proti nechtěnému trvalému žhavení.

 

Testovali jsem vše, co bylo po ruce

4Po dobu co jsme baterii testovali, vyzkoušel jsme celkem dost clearomizerů . CE4, CE5, DTC, GS H2, , Kanger EVOD BCC a přestože se všemi bateriemi funguje dobře, tak teprve, když se nám v kanceláři na otestování objevilo pár kousků clearomizerů Kangertech ProTank II, zjistili jsem, co baterie s vhodně vybraným clearomizerem dokáže.

 

Kanger ProTank II padne na baterii eGo X6 perfektně

5První co nás zaujalo, byl vzhled a velikost clearomizeru. Kovovo-skleněné provedení vypadá přinejmenším zajímavě. Také nás velmi potěšilo, že Kangertech ProTank II je stejně široký jako baterie X6, což dodává celé elektronické cigaretě skvěle ucelený vzhled. Je to elegantní, ale zároveň ,,drsný“ nástroj pro pořádné chlapy.

 

 

Leštěná nerezová ocel a laboratorní sklo jménem pyrex

6Později jsme si zjistili pár informací ohledně použitých materiálů v clearomizeru. Kov je leštěná nerezová ocel, která vypadá skvěle a průhledná část je pyrexové sklo. To se využívá například pro laboratoře, průmyslové vybavení a kuchyňské vybavení, a to díky snášenlivosti vysokých teplot a chemické odolnosti. Díky těmto materiálům nám tedy nemůže nic narušit chuť odpařovaného eliquidu.

 

 

 

 

Jednoduchá a snadná údržba

Další výhoda je v údržbě, protože clearomizer Kangertech Protank II můžeme celý tak jak je, dát do vody a vyvařit. Jako většina nových clearomizerů má ProTank vyměnitelnou žhavící hlavu, jejíž výměna je velice jednoduchá.

7Kanger Protank II se plní ze spodu. Po odšroubování celé spodní části (základny se žhavící hlavou) vznikne dost velký prostor na plnění rovnou z originální lahvičky. Po naplnění jsme clearomizer nasadili na baterii a po prvním roztahání jsme byli nadšeni. Chuť byla skvělá, čistá.

 

 

 

Vzhledem k tomu, že článek byl napsán před delší dobou, doporučujeme vybírat z aktuální nabídky kompletních sad elektronických cigaret.

Používáme ověření věku Adulto