Chcete nadobro zahodit krabičku cigaret? Zkuste revoluční POD e cigaretu s nikotinovou solí!

Aktualizováno 24.8.2023

Je všeobecně známo, že elektronické cigarety vznikly jako zdravější alternativa klasických cigaret, popř. jako pomůcka k odvykání kouření. Většina začínajících vaperů bohužel naráží na pár nepřekonatelných překážek, kvůli kterým se nedobrovolně vrací zpět ke krabičce s klasickými cigaretami.

První z pomyslných překážek je počáteční investice. A protože jsou peníze “až na prvním místě”, velká část nových vapingových ”dušiček” končí ještě dříve, než pořádně začne. Nákupem nejlacinějšího aušusu si nevědomky podepíší vlastní ortel. Jejich nekvalitní e cigareta velmi brzy odejde do “věčných lovišť” a při této příležitosti se s vapingem rozloučí i oni.

Revoluční POD ecigareta Xtal

Dalšími, pro začátečníky častými překážkami jsou: zbytečně složité ovládání e cigaret, nutnost mačkat tlačítko při každém potažení a v neposlední řadě nutnost zvyknout si na počáteční škrábání v krku. Takto tomu bylo až doposud. Naštěstí vás v dnešním článku seznámíme se dvěma revolučními novinkami.

POD systém a nikotinová sůl! Tyto dva pojmy si dobře zapamatujte, protože nadobro mění zaběhnutá pravidla při přechodu na e-cigarety. A to ať už se bavíme o přechodu z klasických cigaret, nebo z nahřívacích cigaret typu IQOS či GLO.

PROČ JE POD SYSTÉM REVOLUČNÍ

POD je zkratkou pro nový systém, který se využívá ve speciálně designovaných elektronických cigaretách. Jeho podstatou jsou unikátní cartridge se zabudovanou žhavicí spirálkou, které lze nejen velice snadno a rychle doplňovat (cca 20 sekund), ale také kompletně měnit (nacvaknutím – cca 3 sekundy). Tento propracovaný systém je určen především pro revoluční e liquidy s nikotinovou solí, o kterých si řekneme více až později.

Revoluční cartridgová ecigareta Xtal

Elektronické cigarety postavené na POD systému jsou zpravidla velice malých rozměrů, čehož bylo dosaženo především díky použití baterií s menšími kapacitami okolo 800 mAh. Nyní si asi říkáte: “K čemu mi bude e cigareta, která se mi hned vybije?!” Nenechte se nachytat. V tom je totiž ten vtip. POD e cigarety nepotřebují větší baterii, neboť jsou vybaveny úsporným režimem nízkého napětí, který dokáže v klidu uspokojit průměrného kuřáka po celý den. A aby toho nebylo málo, nesmíme zapomenout zmínit ještě jednu výhodu menší baterie. Ano, odhadujete správně, je to přibližně o polovinu kratší doba dobíjení (max. 90 minut), a to v komparaci se standardními ecigaretami.

Ani u ovládání nečekejte žádné zbytečné složitosti. POD systémy jsou zpravidla vybaveny automatickým spínáním, tudíž při vapování nemusíte mačkat žádné tlačítko, ale stačí jen přirozeně potahovat. Tak, jak jste na to zvyklí při kouření normální cigarety.

Kompaktní ecigareta Xtal

Pravděpodobně vás zajímá “co tato sranda stojí”?! Značkovou POD e-cigaretu, za kterou jsme ochotni “dát ruku do ohně”, zakoupíte za 749 Kč. Což je více než férová cena, která odpovídá zhruba 6ti krabičkám cigaret. Nemyslíte, že takto malá investice stojí za zvážení?

NEJLEPŠÍ POD ECIGARETA NA TRHU

Z námi testovaných PODů jednoznačně doporučujeme ecigaretu Xtal, která je spojením všech výše uvedených výhod, včetně ceny 749 Kč.

Nejlepší elektronická cigareta na trhu Xtal

VYJÍMEČNÉ NÁPLNĚ S NIKOTINOVOU SOLÍ

Při výrobě standardních e liquidů se používá tzv. volný nikotin, který je zásaditý (má vysoké pH). Právě ona zásaditost způsobuje dráždění v krku, které je mezi vapery známé jako tzv. hit – nezaměnitelný pocit v krku při potažení.

Stejný pocit, jen méně intenzivní, doprovází i kouření klasických cigaret. A to je asi nejzásadnější problém. Noví vapeři si velice obtížně zvykají na mnohem výraznější škrábání v krku, které je pro e cigarety charakteristické. Často tak pro začátek volí náplně s nižším obsahem nikotinu, které tolik neškrábou. Bohužel slabší eliquidy dostatečně neuspokojí jejich nikotinový apetit, a proto se nakonec vrací ke klasickým cigaretám.

Plnění POD ecigarety

A nyní přichází na scénu e liquidy s nikotinovou solí. Nikotinová sůl je kyselejší (má nižší pH) a nedráždí tolik v krku. Právě proto si může i začátečník dovolit vapovat náplně s výrazně vyšším obsahem nikotinu, a to bez zakuckávání a nepříjemného škrábání v krku. Z tohoto vyplývá, že nadobro odpadá problém s nikotinovým deficitem, se kterým drtivá většina začínajících vaperů doposud neúspěšně bojovala a jenž byl hlavním důvodem pro zanevření na e-cigarety.

Vapování silnějších liquidů s sebou navíc nese další nesporné výhody, kterými jsou například: méně časté potahování, výrazně nižší spotřeba náplně a delší životnost žhavící spirálky. Všechny zmíněné výhody mají za následek obrovskou úsporu peněz. V řeči čísel mluvíme o zhruba 300% úspoře peněz oproti klasickým cigaretám.

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ POCHOPENÍ

Celá řada lidí stále kombinuje klasické cigarety s e-cigaretami. Kouří například náplně o síle 3 mg nikotinu, které prokladájí normálními cigaretami. Je to naprosto pochopitelné, protože silnější eliquidy je prostě škrábou a dráždí v krku. A není to o zvyku! Jsou to totiž lidé, kteří používají ecigaretu i měsíce, ale stále si nezvykli.

Když ale takto citlivý ekuřák zkusí náplň s nikotinovou solí, může si bez problémů dovolit sílu 20 mg nikotinu. A i přes to bude cítít v krku menší škrábání, než kdyby kouřil standrdní eliquid o síle 3 mg nikotinu.

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že ekuřáci, kteří vapují náplně s nikotinovou solí, nemají důvod ekouření prokládat normálními cigaretami. Netrápí je totiž nikotinový deficit. Nikotinová sůl jim umožní dostat do sebe přesně takové množství nikotinu, které jejich tělo vyžaduje.

HLAVNÍ VÝHODY POD E-CIGARETY

ok-mark nízká pořizovací cena (749 Kč)
ok-mark žádné škrábání v krku
ok-mark není nutné mačkat tlačítko 
ok-mark jednoduchá obsluha
ok-mark malé rozměry
ok-mark skvělá chuť
ok-mark vhodný pro muže i ženy

PÁR SLOV NA ZÁVĚR

Vyvinutí POD systému a objevení nikotinové soli jsou naprosto revolučními milníky, protože s sebou přinášejí něco, co tu zatím nebylo. Něco, co jednou vyzkoušíte a už to nebudete chtít nikdy měnit. Proč? Protože to prostě stojí za to!

Revoluční pod systém Xtal

Zdroje:

https://vaporclassification.com/

Autor: Jan Krupka

Jan Krupka

Jsem vášnivý vaper. Ale nebýval jsem jím vždy. I já jsem patřil do kategorie dlouholetých kuřáků klasických cigaret a snažil se této neřesti zbavit, seč mi síly stačily. To se mi podařilo v roce 2012, kdy jsem přesedlal na e-cigarety a dal těm klasickým vale.

Vapování mě natolik nadchlo, že jsem ještě tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz a stal se pravidelným přispěvatelem zdejšího blogu. Dnes tedy dokážu poradit nejen s veškerým příslušenstvím, technickými informacemi, ale jsem schopen se na hodiny zabavit také opravami e-cigaret i dalších drobných elektronických zařízeních.

 

Používáme ověření věku Adulto