Elektronické cigarety mají zelenou! Zákaz kouření nepřijde!

totalni_zakaz_koureni_neprijde_zakaz_se_netyka_ecigaret_1Na renomovaném serveru novinky.cz se před několika dny objevil stejnojmenný článek, který nasvědčuje tomu, že celosvětový pohled na elektronické cigarety se začíná pomalu, ale jistě měnit. Shrnuli jsme pro vás ty nejdůležitější informace, které se můžete dočíst v tomto článku…

Než se dostaneme k samotnému obsahu článku, radi bychom zdůraznili, že máme obrovskou radost, jakým způsobem se společnost začíná ubírat. V době kdy přišly elektronické cigarety na trh, jednalo se o obrovský boom, který však vyvolával zejména kontroverzi. Lidé, kteří je používali byli na jednu stranu COOL, na druhou stranu museli čelit nepříjemným pohledům a posměškům.

Nejčastější věty, které jsme o ecigaretách dříve slíchávali

„Nikdo neví, co v tom je.”
„Stejně ti to nedá to, co klasická cigareta.”
„Já potřebuji to škodlivé, co je v klasických cigaretách, tohle je na nic.”
„Nemám čas s sebou nosit ubrousek a pořád to otírat.”
„Doktorka mi řekla, že ecigareta je ještě horší, než klasická cigareta a zakázala mi ji.”
A spoustu dalších…

Nejvíce zarážející na tom to byl fakt, že i odborníci a doktoři tvrdili naprosto zcestné a   nepodložené osobní názory. Nicméně to už je za námi a my můžeme v klidu sledovat, jak se situace mění a stále zlepšuje. Na závěr naší předmluvy bychom, pro představu, rádi uvedli statistický odhad prodeje ecigaret v USA za rok 2013, který činí cca 1 000 miliónů Dolarů (cca 20,8 miliard Kč).

Dnešním trendem jsou elektronické cigarety

Dnes se situace naštěstí začíná měnit. Ačkoliv je to paradox, s největší pravděpodobností za to vděčíme tabákovým společnostem, které sami začaly elektronické cigarety vyrábět. Když už viděly, že jiná cesta nevede, rozhodly se alespoň ustoupit od mediální masáže a světe div se, dokonce i umožnily zveřejnění dlouhodobých studií, týkajících se e-cigaret.

Výtah z článku týkajícího se zákazů klasických cigaret, ale už ne elektronických

Jak už jsme zmiňovali výše, na serveru novinky.cz vyšel článek, ve kterém se můžete dočíst, že regulace a zákazy elektronických cigaret se nechystají. Informoval o tom ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA. V článku se dále můžete dočíst: „Ecigarety jsou ve světe cestou, jak snižovat počet kuřáků mnohem škodlivějších tradičných cigaret.”. V článku je pak zmíněna „novinka” o kladných výsledcích výzkumů týkajících se škodlivosti ecigaret. O této skutečnosti jsem vás informovali v minulém článku.

Velice zajímavá je věta ve druhém odstavci článku: „Lidé kouří kvůli nikotinu, umírají však kvůli kouři.“ Neméně důležitý je fakt, že obdobným způsobem se vyjádřilo 50 světových renovmovaných lékařů v dopise adresovaném předsedkyni Světové zdravotnické organizace OSN. Lékaři v dopise argumentují tím, že elekronické cigarety a podobné výrobky mohou zachránit milióny životů.

Aktivisté jsou vždy aktivní, a proto i nyní žádají tvrdý přístup…

Bylo by velice divné, aby se nenašel nějaký ten „negativista”, chcete-li aktivista. Světová zdravotnícká organizace WHO dosud chystala, propagovat regulaci e-cigaret, včetně vysokých daní a omezení reklamy.

Světoví expeti na to však reagovali v dopise předsedkyni WHO. V dopise argumentují tím, že elektronické cigarety jsou jednou z možností , jak snížit škody způsobené používáním tabáku pro 1,3 miliardy lidí, kteří v současné době kouří.

Tento článek obsahuje citace ze stejnojméného článku, který byl zveřejněn 16.8.2014 na serveru Novinky.cz.

 

Autor: Jan Krupka

Jan Krupka

Jsem vášnivý vaper. Ale nebýval jsem jím vždy. I já jsem patřil do kategorie dlouholetých kuřáků klasických cigaret a snažil se této neřesti zbavit, seč mi síly stačily. To se mi podařilo v roce 2012, kdy jsem přesedlal na e-cigarety a dal těm klasickým vale.

Vapování mě natolik nadchlo, že jsem ještě tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz a stal se pravidelným přispěvatelem zdejšího blogu. Dnes tedy dokážu poradit nejen s veškerým příslušenstvím, technickými informacemi, ale jsem schopen se na hodiny zabavit také opravami e-cigaret i dalších drobných elektronických zařízeních.

 

Používáme ověření věku Adulto