Jak správně vybrat baterii do e-cigarety?

Vybíráte baterii do e-cigarety, ale ztracíte se v obrovském množství slangových výrazů s tím spojených? Pro většinu začátečníků je výběr baterie do ecigarety stejný problémV tomto článku proto naleznete srozumitelně popsané zásady, kterých byste se měli při vybírání baterie držet.

Jste si jisti, že chcete baterii?

I když jste se dostali až na článek, který radí jak vybrat baterii do ecigarety, měli byste si výběr samotné baterie dobře rozmyslet. Samotná baterie dost možná není to, co právě hledáte. Víte o tom, že daleko výhodnější jsou tzv. ALL IN ONE e-cigarety?

Elektronické cigarety typu ALL IN ONE mají několik obrovských výhod. Jsou spolehlivé, jejich ovládání je jednoduché. Jsou sestaveny aby mezi sebou bezproblémově spolupracovaly všechny části e-cigarety (zejména baterie s clearomizerem a žhavící hlavou).

Při výběru baterie jako samostatné komponenty se vám může stát, že nebude fungovat clearomizer, a to např. z důvodu jiného typu závitu (nepůjde namontovat na baterii), nebo protože je určet pro výkonnější baterii (nebude produkovat dostatečné množství páry) apod.

Zcela jinou kapitolou jsou gripy (výkonější a funkcemi nabité ecigarety). O těch se v tomto článku ale nedočtete, protože je pro začátečníky nedoporučujeme a jedná se o téma na více než jeden stručný článek.

kvalitni-elektronicke-cigarety-all-in-one

Jestli vás výše zmíněné argumenty neodradily, můžete s klidným svědomím pokračovat ve vybírání baterii do elektronické cigarety.

Základní parametry baterií e-cigaret

Ještě před samotným výběrem je nezbytné vysvětlit si 2  základní pojmy:

Kapacita bateri - Neboli výdrž, se uvádí v mAh (miliampér hodinách), čím je kapacita větší, tím déle baterie vydrží.

Závit baterie - Zavitů je několik, aktuálně nejpouživanějším je zavit typu 510. Dříve se používal také závit typu eGo.

Parametrů je samozřejmě mnohem více (nastavitelný výkon, teplota atd.). Tím vám ale na začatku nebudeme motat hlavu. Zpočátku postačí když budete vědět, že nějaké další parametry existují.

boříme mýtus 2 kusů baterií 

Dříve se doporučovalo zakupovat hned 2 baterie, a to i když jste s e-cigaretou teprve začínali. Proč tomu tak bylo? Pojďme tento mýtus zbožit.

Dvě baterie měly být zárukou toho  že se nevrátíte ke klasickým cigaretám. Dobíjení baterie totiž trvá 3-4 hodiny a starší e-cigarety nebylo možné, v době nabíjení, používat (musely se při nabíjení rozmontovat).

V dnešní době to již neplatí. E-cigarety lze totiž používat i během nabíjení, protože se před nabíjením nemusí rozebírat a nabíjí se pomocí micro USB konektoru (stejný konektor jako používá většina telefonů).

Někteří by mohli namítat, že v případě poruchy budete „nahraní”. Mají sice částečně pravdu, nicméně moderní elektronické cigarety již nejsou zdaleka tak poruchové jako ty starší.

Jaký typ závitu baterie je nejlepší?

Doporučujeme jednoznačně zvolit baterie disponující závitem 510, a to hlavně z toho důvodu, že jsou kompatibilní téměř se všemi moderními clearomizery.

Jakou kapacitu baterie zvolit?

Doporučujeme vybírat mezi bateriemi s kapacitou 1 500 mAh a vícePakliže se jedná o silného kuřáka a nejste si jisti, zda je kapacita 1 500 mAh dostačující, zvolte baterii s kapacitou vyšší. Pro běžné kuřáky je však kapacita 1 500 mAh dostačující.

Na závěr bychom rádi zmínili, že vyšší kapacita baterie zpravidla znamená větší rozměr e-cigarety, a proto nemá smysl pořizovat baterii o monstruózní kapacitě např. 3 500 mAh. Taková e-cigareta by se velice obtížně přenášela v kapse.

kvalitni-bateri-do-ecigaret-1

Nastavitelný výkon baterie

Variabilní výkon je pro začátečníka něco „navíc”. Ano je pravda, že clearomizer může produkovat více páry, když mu můžete naštelovat výkon na míru. Nicméně pokud nejste technický typ, bohatě si vystačíte s baterií bez možnosti nastavitelného výkon. Protože špatně nastaveným výkonem můžete dosáhnout poškození žhavící hlavy a hořké/přepálené chuti.

Většina dnešních ALL IN ONE cigaret má funkci automatické regulace výkonu, takže veškeré nastavení provádějí za vás.

Nabíječku řešit nemusíte

Nabíječku nemusíte nijak zdlouhavě vybírat. Všechny dnešní baterie disponují micro USB konektorem (stejný typ používá většina dnešních telefonů). V balení je proto většinou dodáván pouze micro USB kabel bez síťového adaptéru.

Důležité je vědět, že nabíjení z počítače trvá mnohem déle, než z klasického síťového adaptéru. Stejné pravidlo, jako u kterékoliv jiné elektroniky.

Pokud si nevíte rady, zavolejte nám, nebo nám napište. Rádi Vám poradíme.

Používáme ověření věku Adulto