Jak správně vybrat clearomizer?

Tápete s výběrem clearomizeru a ztrácíte se v ohromném množství parametrů nabízených produktů? V tomto článku se dozvíte, jak si snadno vybrat clearomizer.

Kdy zvolit samotný clearomizer a kdy ne?

To, že jste se proklikali až na tento článek nutně nemusí znamenat, že samostatný clearomizer je to, co hledáte. Už jste slyšeli o ALL IN ONE e-cigaretách, jejichž nákup je mnohdy výhodnější, než nákup elektronické cigarety po částech?

E-cigarety ALL IN ONE mají několik výhod. Jsou spolehlivé, jednoduché na obsluhu i pro začátečníky a jsou nejlepší v poměru cena/výkon

Pokud se v oblasti e-cigaret nepohybujete dostatečnou dobu, může se stát, že vyberete clearomizer, který nebude kompatibilní s vaší baterií. 

kvalitni-elektronicke-cigarety-all-in-one

Základní pojmy spojené s clearomizery

Jak již bylo vyřčeno, bez trochy teorie to nepůjde, a proto ji zkusíme „prolétnout” jen velice stručně.

žhavící hlava clearomizeru

Žhavící hlava je „srdce” clearomizeru skrývající kovovou spirálku, která se rozžhaví a odpařuje náplň. Každá žhavící hlava má omezenou životnost závislou na intenzitě potahování, a proto každému ekuřákovi poslouží žhavící hlava jinak dlouho (např. 3 dny až 4 týdny). Většina dnešních clearomizerů umožňuje výměnu žhavící hlavy.

odpor spirálky clearomizeru

Odpor není nic jiného než fyzikální veličina reprezentována jednotkou Ohm. Bohatě postačí když si zapamatujete, že čím je odpor nižší, tím clearomizer produkuje více páry.

Objem clearomizeru

Objem clearomizeru, respektive tanku (nádržky na náplň), se uvádí v mililitrech (ml). Tento parametr udává maximální množství náplně, které je možné do clearomizeru nálít.

Závit clearomizeru

Typ připojovacího závitu clearomizeru zásadní, protože jeho pomocí spojujete clearomizer s baterií. Nejpoužívanější závit nese číselné označení 510. Clearomizery se závitem eGo jsou zastaralé a nedoporučujeme je kupovat.

Zkratky MTL a DL

Zkratky MTL a DL nejsou nic jiného než označení způsobu potahování z e-cigarety.

Zkratka MTL (anglicky Mouth-To-Lung) označuje klasické šlukování - potahování páry nejprve do úst a až poté vdechnutí do plic. Tento způsob potahování je nejbližší klasickým cigaretám.

Naproti tomu zkratka DL (anglicky Direct-Lung) označuje potahování přímo do plic. Jedná se o způsob, který je nejčastěji přirovnáván ke kouření vodní dýmky.

Samozřejmě je možné se setkat i s univerzálními clearomizery, keré lze používat pro oba výše zmíněné způsoby potahování MTL i DL.

air flow control

Slovní spojení air flow lze volně přeložit jako sání/průtok vzduchu. Pokud clearomizer disponuje air flow control, můžete si nastavit tuhost potahu. Tato konstrukční vlastnost se začala přidávat do clearomizerů protože každému ekuřákovi vyhovuje jiný odpor vzduchu při potahování.

shrnutí pro začátečníky

Začátečníkům doporučujeme vybírat z MTL clearomizerů se závitem 510. Minimální objem clearomizeru by měl činit 2 ml, což je aktuálním standardem.

Dále by měl clearomizer disponovat možností výměny žhavící hlavy. Při výběru claromizeru je dobré předem si zjistit cenu náhradních žhavících hlav, abyste v budoucnu nebyli překvapeni. Pořizovací cena clearomizeru je pouze jednorázová, přičemž náhradní žhavící hlavy budete dokupovat cca 2x za měsíc.

Předposlední vlastností, kterou by měl dobrý clearomizer splňovat, je air flow control. Je velice přijemné nastavit si tuhost potahu dle svého gusta.

Poslední vlastností dobrého clearomizeru, která vám může ušetřit peníze, je možnost výměny sklíčka nádržky clearomizeru. Pokud se sklíčko rozbije, dokoupíte pouze tento náhradní díl a nejste nuceni kupovat celý nový clearomizer.

kvalitni-clearomizery

Pokud si nevíte rady, zavolejte nám, nebo nám napište. Rádi Vám poradíme.

Používáme ověření věku Adulto