Co dělat když e-cigareta nefunguje aneb nejčastější problémy ekuřáků

Co dělat když ecigareta nefunguje

aktualizováno 10.10.2023

Pokud patříte mezi začínající e-kuřáky, kteří při svých prvních krůčcích s e-cigaretou naráží na počáteční problémy typu:
Jak mám správě používat ecigaretu?, Proč mi ecigareta nekouří? Jak mám vyměnit žhavicí hlavu (žhavicí tělísko, žhavítko) a tak dále. Jste na správném místě.

Ještě než začneme s řešením konkrétních problémů, doporučujeme vám přečíst si 3 následující odstavce, které vám nejen že mohou ušetřit spustu nervů, ale také spoustu peněz.

Pojďme tedy rovnou k věci. Nejprve je potřeba se na celý problém podívat trochu komplexněji. Když vyřešíte váš aktuální problém (např. Proč ecigareta nekouří, nebo nejde zapnout), nečeká na vás další a pak ještě jeden a tak dále...? Jste si jist(a), že vámi zakoupené zařízení je vhodné pro vaše potřeby? Není pro vás zbytečně komplikované? Nechcete nic nikam šroubovat? Ptáte se kam tím mířím? Rád bych vás navedl k té nejdůležitější otázce: Zakoupil(a) jste si správnu e-cigaretu?

Není potřeba dělat z ecigaret zbytečně složité téma. Pokud jste si zakoupil(a) ecigaretu jako náhradu klasických cigaret a ne na "hraní" (na tvorbu oblaků páry apod.), je pro vás vhodná pouze jedna jediná varianta, a tou je POD ecigareta. S POD ecigaretou odpadají naprosto všechny komplikace, které mohou začátečníky potkat.

POD ecigarety, spolu s náplněmi s nikotinovou solí nadobro mění zaběhnutá pravidla při přechodu z klasických cigaret k e-cigaretám. Tyto automatické e-cigarety (beztlačítkové) jsou zpravidla velmi malých rozměrů a disponují unikátními cartridgemi se zabudovanou žhavicí spirálkou, které lze nejen velice snadno a rychle doplňovat (cca 20 sekund), ale také kompletně měnit pouhým nacvaknutím (cca 3 sekundy).

Pokud hledáte ecigaretu, která je nejlepší alternativou ke klasickým cigaretám, věřte že POD ecigaretu si zamilujete. V tomto článku se dočtete o všech důvodech, proč je POD ecigareta nejlepší volbou právě pro vás.

revolucni-pod-ecigareta 

Pokud vás POD ecigareta z jákéhokoliv důvodu neláka, níže naleznete seznam nejčastějších problémů začínajících ekuřáků vč. jejich řešení.

E-cigareta nekouří

E-cigaretu naplníte, smontujete, ale po stisknutí žhavícího tlačítka e-cigareta nefunguje.

E-cigareta má „zámek”

Začátečníci často zapomínají e-cigaretu odemknout. Tuto funkci má e-cigareta pro případ, že baterii nosíte například v kapse (proti nechtěnému spuštění).

E-cigaretu odemknete 5-ti rychlými stisknutími žhavícího tlačítka. Celý proces musí trvat maximálně 2 sekundy.

Možná e-cigaretě chybí „šťáva”

nabiti-baterie

Další příčinou může být, že e-cigareta není nabitá. Každá e-cigareta absolvuje dlouhou cestu od dodavatele až k vám a může proto dojít k jejímu vybití.

Doporučujeme proto každou nově zakoupenou e-cigaretu, před prvním použitím, plně dobít.

 

 

Špatný kontakt

no-atomizer-atomizer-short

Další možnou příčinou může být špatný kontakt.

Řešením je zkontrolovat dotažení žhavící hlavy.

Z e-cigarety vytéká náplň

S tímto problémeme se setkal snad každý e-kuřák. Není nic příjemného, když jste od náplně "zamaštěni", nebo se vám dostane do úst.

Pozor na plnění e-cigarety

Častou příčinou může být špatné plnění e-cigarety. I pár kapek náplně, v místě, kde být nemají, může způsobit nepříjemný hořký pocit v ústech.

Řešením je e-cigaretu správně plnit. Tak, aby se náplň nedostala do středové trubičky clearomizeru, nebo do náústku. E-cigaretu plňte vždy lehce pod vyznačenou rysku max.

Nepodceňujte Techniku potahování

Při nesprávném potahování se může náplň v e-cigaretě srážet. Sráží se jen nepatrné množství náplně, avšak časem, když se sejde kapka s kapkou, může vám to pořádně znepříjemnit e-kouření.

Řešením je z e-cigarety správně potahovat. U konce každého potáhnutí uvolnit žhavící tlačítko (přerušit žhavení) a poté ještě malou chvíli potahovat. Čímž do sebe vdechnete i zbytek páry, která by se mohla v e-cigaretě srazit.

Špatně dotažené spoje, nebo chybějící Těsnění

Poslední příčinou může být špatně dotažená část e-cigarety, nebo chybějící těsnění (O kroužek). Ať už se jedná o žhavící hlavu, nebo víčko clearomizeru.

Doporučujeme překontrolovat řádné dotažení všech části e-cigarety a rychlou kontrolu, zdali např. na žhavící hlavě nechybí těsnění.

Pára z e-cigarety je hořká

Hořkou chuť náplně zažil snad každý vaper, a proto se v níže popsaných vysvětleních najde mnoho z vás.

DRY HIT (suché potažení)

První příčinou může být chybějící náplň. V takovém případě jste si pravděpodobně vyzkoušeli tzv. dry hit (potáhnutí z málo navlhčené spirálky).

V tomto případě dolijte e-liquid a modlete se, aby žhavící hlava nebyla nadobro přepálená.

Konec životnosti žhavící hlavy

Druhou příčinou může být konec živostnosti žhavící hlavy. Po určité době cca 14 dnech (někdy i dříve, v závislosti na intenzitě vapování) se žhavicí hlava opotřebuje. Jedná se o naprosto běžný jev. Zde je potřeba si uvědomit, že žhavící hlavy jsou spotřební zboží. V tomto případě není na místě zboží reklamovat.

Doporučujeme zakoupit novou žhavící hlavu a řádně ji zakápnout e-liquidem viz video níže.

sirkovy-vyber-zhavicich-hlav

Špatné nastavení e-cigarety

Hořkou chuť může způsobovat špatné nastavení e-cigarety. V případě, že máte nastaveno příliš vysoké napětí popř. výkon, žhavící hlavu přepálíte.

Řešením je nastavit hodnotu v souladu s tím co je uvedeno na žhavící hlavě (zpravidla se uvádí doporučený výkon). Pokud je chuť náplně přepálená, je potřeba hodnotu napětí, nebo výkonu snižovat, dokud nebude chuť vyhovující.

e-cigareta nekouří a stále tlačítko bliká

Žhavící tlačítko jen zabliká a nic se neděje (e-cigareta nekouří). 

Možná e-cigaretě chybí „Šťáva”

nabiti-baterie

První příčinou může být vybitá baterie.

V takovém případě doporučujeme baterii nabít.

 

Zkrat - špatný kontakt

no-atomizer-atomizer-short

Zkrat nastane v případě, že v el. obvodu baterie a clearomizerem je chyba. Někde v obvodu je špatný kontakt.

Zkontrolujte řádné dotažení žhavící hlavy, která bývá problémem nejčastěji. Popřípadě můžete zkusit žhavící hlavu vyměnit za novou.

Jak zjistit zdali je chyba v baterii, clearomizeru, nebo nabíječce?

Jestliže výše uvedené rady nevedly k vyřešení problému, můžete provést test. Na baterii našroubujte jiný clearomizer. Tím můžete rozpoznat, zdali je vadná baterie, nebo clearomizer.

Dále může být problém v nabíječce. Doporučujeme tedy zkusit nabít e-cigaretu na jiné nabíječce.

E-cigaretu nelze nabít

Může se vám stát, že i po celonočním nabíjení e-cigareta není stále nabitá. Nejprve je potřeba identifikovat je-li chyba v baterii, nebo nabíječce.

Nejlépe to zjistíte tak, že vyzkoušíte nabít e-cigaretu pomocí jiné nabíječky.

Pokud se vám e-cigaretu nepodaří nabít ani s jinou nabíječkou, je pravděpodobně chyba v baterii a je vhodné provést reklamaci.

Reklamace to jistí

Pokud vám ani jedna z výše uvedených rad nepomohla, doporučujeme provést reklamaci popřípadě navštívit obchod, kde jste zboží zakoupili. 

Zkušený technik často rychle přijde na příčinu problému a váš problém dokáže vyřešit na místě.

Nakupujte pouze značkové e-cigarety

E-cigarety jsou stejné jako jiná elektronika např. mobilní telefony. Může se stát, že narazíte na vadný kus. Konec konců i některé kusy telefonů nejlepších značek, kterými jsou např. Apple, Samsung a další, mohou být vadné.

Zakoupením značkové e-cigarety však významně snížíte riziko reklamace.

siroky-sortiment-kvalitnich-ecigaret

 

Používáme ověření věku Adulto