Naše prodejna je standardně otevřena. Stále platí pozastavení platby dobírkou v hotovosti. Na dobírku je možné platit pouze platební kartou.

Nejčastější problémy ekuřáků - Co dělat když e-cigareta nefunguje

5-nejcastejsich-problemu-zacinajicich-ekurakuVětšina začínajících e-kuřáků naráží při prvních krůčcích na podobné problémy. Proto jsme pro vás sestavili seznam těch nejčastějších vč. jejich řešení.

 

 

 

 

 

E-cigareta nekouří

E-cigaretu naplníte, smontujete, ale po stisknutí žhavícího tlačítka e-cigareta nefunguje.

E-cigareta má „zámek”

Začátečníci často zapomínají e-cigaretu odemknout. Tuto funkci má e-cigareta pro případ, že baterii nosíte například v kapse (proti nechtěnému spuštění).

E-cigaretu odemknete 5-ti rychlými stisknutími žhavícího tlačítka. Celý proces musí trvat maximálně 2 sekundy.

Možná e-cigaretě chybí „šťáva”

nabiti-baterieDalší příčinou může být, že e-cigareta není nabitá. Každá e-cigareta absolvuje dlouhou cestu od dodavatele až k vám a může proto dojít k jejímu vybití.

Doporučujeme proto každou nově zakoupenou e-cigaretu, před prvním použitím, plně dobít.

 

 

Špatný kontakt

no-atomizer-atomizer-shortDalší možnou příčinou může být špatný kontakt.

Řešením je zkontrolovat dotažení žhavící hlavy.

 

 

Z e-cigarety vytéká náplň

S tímto problémeme se setkal snad každý e-kuřák. Není nic příjemného, když jste od náplně "zamaštěni", nebo se vám dostane do úst.

Pozor na plnění e-cigarety

Častou příčinou může být špatné plnění e-cigarety. I pár kapek v náplně, v místě, kde být nemají, může způsobit nepřijmený hořký pocit v ústech.

Řešením je e-cigaretu správně plnit. Tak, aby se náplň nedostala do středové trubičky cleromizeru, nebo do náústku. E-cigaretu plňte vždy lehce pod vyznačenou rysku max.

Nepodceňujte Techniku potahování

Při nesprávném potahování se může náplň v e-cigaretě srážet. Sráží se jen nepatrné množství náplně, avšak časem, když se sejde kapka s kapkou, může vám to pořádně znepříjmenit e-kouření.

Řěšením je z e-cigarety správně potahovat. U konce každého potáhnutí uvolnit žhavící tlačítko (přerušit žhavení) a poté ještě malou chvíli potahovat. Čímž do sebe vdechnete i zbytek páry, která by se mohla v e-cigaretě srazit.

Špatně dotažené spoje, nebo chybějící Těsnění

Poslední příčinou může být špatně dotažená čast e-cigarety, nebo chybějící těsnění (O kroužek). Ať už se jedná o žhavící hlavu, nebo víčko clearomizeru.

Doporučujeme překontrolovat řádné dotažení všech části e-cigarety a rychlou kontrolu, zdali např. na žhavící hlavě nechybí těsnění.

Pára z e-cigarety je hořká

Hořkou chuť náplně zažil snad každý vaper, a proto se v níže popsaných vysvěltních najde mnoho z vás.

DRY HIT (suché potažení)

První příčinou může chybějící náplň. V takovém případě jste si pravděpodobně vyzkoušeli tzv. dry hit (potáhnutí z málo navlhčené spirálky).

V tomto případě dolijte e-liquid a modlete se, aby žhavící hlava nebyla nadobro přepálená.

Konec životnosti žhavící hlavy

Druhou příčinou může být konec živostnosti žhavící hlavy. Po určité době cca 14 dnech (někdy i dříve, v závislosti na intenzitě vapování) se žhavicí hlava opotřebuje. Jedná se o naprosto běžný jev. Zde je potřeba si uvědomit, že žhavící hlavy jsou spotřební zboží. V tomto případě není na místě zboží reklamovat.

Doporučujeme zakoupit novou žhavící hlavu a řádně ji zákapnout e-liquidem viz video níže.

sirkovy-vyber-zhavicich-hlav

Špatné nastavení e-cigarety

Hořkou chuť může způsobovat špatné nastavení e-cigarety. V případě, že máte nastaveno příliš vysoké napětí popř. výkon, žhavící hlavu přepálíte.

Řěšením je nastavit hodnotu v souladu s tím co je uvedeno na žhavící hlavě (zpravidla se uvádí doporučený výkon). Pokud je chuť náplně přepálená, je potřeba hodnotu napětí, nebo výkonu snižovat, dokud nebude chuť vyhovující.

e-cigareta nekouří a stále tlačítko bliká

Žhavící tlačítko jen zabliká a nic se neděje (e-cigareta nekouří). 

Možná e-cigaretě chybí „Šťáva”

nabiti-bateriePrvní příčinou může být vybitá baterie.

V takovém případě doporučujeme baterii nabít.

 

Zkrat - špatný kontakt

no-atomizer-atomizer-shortZkrat nastane v případě, že v el. obvodu baterie a clearomizerem je chyba. Někde v obvodu je špatný kontakt.

Zkontrolujte řádné dotažení žhavící hlavy, které bývá problémem nejčastěji. Popřípadě můžete zkusit žhavící hlavu vyměnit za novou.

Jak zjistit zdali je chyba v baterii, clearomizeru, nebo nabíječce?

Jestliže výše uvedené rady nevedly k vyřešení problému, můžete provést test. Na baterii našroubujte jiný clearomizer. Tím můžete rozpoznat, zdali je vadná baterie, nebo clearomizer.

Dále může být problém v nabíječce. Doporučujeme tedy zkusit nabít e-cigaretu na jiné nabíječce.

E-cigaretu nelze nabít

Může se vám stát, že i po celonočním nabíjení e-cigareta není stále nabitá. Nejprve je potřeba identifikovat je-li chyba v baterii, nebo nabíječce.

Nejlépe to zjistíte tak, že vyzkoušíte nabít e-cigaretu pomocí jiné nabíječky.

Pokud se vám e-cigaretu nepodaří nenabít ani s jinou nabíječkou, je pravděpodobně chyba v baterii a je vhodné provést reklamaci.

Reklamace to jistí

Pokud vám ani jedna z výše uvedených rad nepomohla, doporučujeme provést reklamaci popřípadě navštívit obchod, kde jste zboží zakoupili. 

Zkušený technik často rychle příjde na příčinu problému a váš problém dokáže vyřešit na místě.

Napukujte pouze značkové e-cigarety

E-cigarety jsou stejné jako jiná elektronika např. mobilní telefony. Může se stát, že narazíte na vadný kus. Konec konců i některé kusy telefonů nejlepších značek, kterými jsou např. Apple, Samsung a další, mohou být vadné.

Zakoupením značkové e-cigarety však významně snížíte riziko reklamace.

siroky-sortiment-kvalitnich-ecigaret

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zásadami používání souborů cookies.