Na co nesmíte zapomenout při prvním spuštění e-cigarety

Než poprvé e-cigaretu spustíte, bude se vám určitě hodin pár rad do začátku, které vám mohou zkrátit zbytečné tápání.

Bez „šťávy” to nejde

nabití baterie ecigaretyPřed první použitím e-cigaretu vždy plně dobijte. Zajistíte si tak nejen že bude fungovat, tak jak má, již od prvního potažení, ale prvním plným dobití baterii ochráníte.

 

Zakápnutí je základ

Správným zakápnutím žhavící hlavy minimalizujete riziko jejího zničení (přepálení), zajistíte si lahodnou chuť hned od začátku a prodloužíte její životnost.

Zakápnutí znamená, že kápnete pár kapek náplně do každého otvoru žhavící hlavy, ve kterém se nachází savá vata.

Tímto postupem si také urychlíte „čekací dobu”. Před prvním použitím by se měla e-cigareta naplnit náplní a vyčkat cca 10 min, než se žhavící hlava nasákne. V případě, že hlavu zakápnete, stačí po naplnění e-cigarety vyčkat 5 minu.

Pojistka vás nepustí

Každá moderní e-cigareta obsahuje tzv. five click protection (pojistku proti nechtěnému spuštění). Většina nově zakoupených e-cigaret má tuto pojistku zapnutou. Pojistku snadno vypnete 5-ti rychlými stisknutím žhavícího tlačítka (nejčastěji umístěném na baterii).

Na druhou stranu tato pojistka dobře poslouží v případě, že e-cigaretu nosíte např. v kapse a nechcete, aby se nechtěně spustila. Pojistku můžete opět aktivovat 5-ti rychlými stisky žhavícího tlačítka (nejčastěji umístěném na baterii).

Hlášky No atomizer, Short, nebo blikání žhavícího tlačítka na baterii

no-atomizer-atomizer-shortPokud se vám stane, že uděláte všechny výše uvedené kroky a přesto začne žhavící tlačítko na baterii při stisknutí blikat (a e-cigareta nekouří), nebo na displeji uvidíte jednu z hlášek uvedených v nadpisu výše, doporučujeme překontrolovat dotažení žhavící hlavy, popř. ji vyměnit za jinou (novou).

Používáme ověření věku Adulto