Regulace trhu elektronických cigaret může být realitou!

regulace_trhu_elektronickych_cigaret_2_1Evropská unie vydala směrnici, díky které bude moci zakázat prodej elektronické cigarety. Tak mohou ale jednat jen v případě, že nejméně tři členské státy ze zdravotních důvodů omezí prodej e-cigaret.

Avšak předchozí žádost některých zemí, aby se elektronické cigarety a náplně považovaly za léčivo a prodávaly jen v lékárnách, nebyla do směrnice zařazena. Díky tomu že se budou prodávat nadále v běžných obchodech, by měl podle odhadů v příštích letech prodej e-cigaret překročit prodej běžných cigaret.

Omezení běžných cigaret

regulace_klasickych_cigaret_1Od roku 2016 začnou platit nová pravidla pro klasické cigarety. Například v tom, že 65 procent přední i zadní strany obalu bude pokryto varováním o jejich škodlivosti. Dále budou zákázány cigarety s příchutěmi ovoce, vanilky a mentolu.

Tyto pravidla musí být schváleny příslušnými orgány Evropské unie a plénem Evropského parlamentu.

Zdroj:
Novinky.cz

 

Autor: Jan Krupka

Jan Krupka

Jsem vášnivý vaper. Ale nebýval jsem jím vždy. I já jsem patřil do kategorie dlouholetých kuřáků klasických cigaret a snažil se této neřesti zbavit, seč mi síly stačily. To se mi podařilo v roce 2012, kdy jsem přesedlal na e-cigarety a dal těm klasickým vale.

Vapování mě natolik nadchlo, že jsem ještě tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz a stal se pravidelným přispěvatelem zdejšího blogu. Dnes tedy dokážu poradit nejen s veškerým příslušenstvím, technickými informacemi, ale jsem schopen se na hodiny zabavit také opravami e-cigaret i dalších drobných elektronických zařízeních.

 

Používáme ověření věku Adulto