Elektronická cigareta - RECENZE

Elektronická cigareta je stále ještě relativně novinkou, nicméně to nemění nic na faktu, že se jedná o nadčasový produkt, který již za pouhých pár let na trhu prodělal ve svém vývoji obrovský pokrok.

Dnešní elektronické cigarety se s těmi úplně prvními prakticky nedají porovnávat, a to ačkoli základní výhody zůstaly od počátku neměnné. Dnes se tomu již trochu smějeme, ale je pravdou, že první elektronické cigarety nebyly moc použitelné. Stále z nich vytékala náplň, pořádně nekouřily a o škodlivost si může každý z nás myslet své.

Jak je to s tou škodlivostí elektronické cigarety

Když se o elektronické cigaretě diskutuje je nejčastějším tématem její škodlivost. Je to samozřejmě pochopitelné, na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že dnes již máme k dispozici prověřené studie vlivu elektronické cigarety na zdraví, které dokazují, že škodlivost elektronické cigarety je nestrovnatelně menší, než škodlivost klasické cigarety. Zkuste se zeptat nějakého ekuřáka, jestli se mu lépe dýchá, jestli se méně zadýchá při cestě na autobus, tramvaj, nebo při rychlejší chůzi do schodů a sami se budete divit.

Elektronická cigareta má nespočet zásadních výhod

Je potřeba podívat se na elektronickou cigaretu z druhé strany. Tak jako v manželství by se manželé měli koukat na lepší stránku toho druhého, tak by si i odpůrci měli uvědomit, že elektronická cigareta má nespočet zásadních výhod.

Cena elekronické cigarety aneb peníze jsou až na prvním místě

Asi největší výhodou elektronické cigarety je výrazná úspora výdajů za kouření. Mnoho z Vás si to pravděpodobně nebude myslet. Ale věřte tomu, že kuřák, který utratí za klasické cigarety okolo 2-3 tisíc Kč měsíčně může bez problémů ušetři 50 % peněz. Ať si každý říká co chce, ale jestli nevěříte, příjďte se přesvědčit do naší prodejny elektronických cigaret azeptejte se jakéhokoliv našeho zákazníka a sami uvidíte, co Vám řekne.

Zápach klasických cigaret nikomu nevoní

Druhou hlavní výhodou je zápach, přesněji řečeno vůně. Elektronické cigarety totiž narozdíl od klasických cigaret vůbec nezapáchají, naopak voní. Což znamená, že je z Vás nikdo neucítí, a to ani z oblečení. Navíc, pokud jste zvyklí kouřit doma, nebo při cestě v autě, neucítíte to ani tam.

Pasivní kouření prostě u elektronické cigarety nehrozí

Třetí výhodou elektronické cigarety je, že se nemusíte bát pasivního kouření. Dnes už si tím můžeme být jisti, protože je na světě ověřená studie, která dokazuje, že pasní kouření u elektronické cigarety nehrozí.

Žlutých zubů a nehtů se u elektronické cigarety bát nemusíte

Poslední výhodou elektronických cigaret, kterou v tomto článku zmíníme je vliv na zuby a nehty. Elektronická cigareta totiž oproti klasické cigaretě nezpůsobuje žloutnutí zubů a nehtů. Proč to tak je? Důvod je velmi jednoduchý. Vzhledem k tomu, že v elektronické cigarety nevziká kouř a dehet, ale pára, není důvod, aby elektronická cigareta způsobovala žloututí zubů a nehtů.

Ať si každý udělá obrázek sám, fakta a důkazy jsou jasná

Výhod je již od začátku skutečně mnoho a dalo by se jich jistě vyjmenovat ještě daleko více. nicméně myslíme si, že tento krátký výčet je dostačující pro to, aby si každý udělal vlastní obrázek o elektronických cigaretách.

Zdroje:
http://www.patarnott.com/atms790/pdf_atms790/papers2019/ComparisonEsigIndoorAirQuality.pdf
http://www.casaa.org/historical-timeline-of-electronic-cigarettes/

Autor: Jan Krupka

Jan Krupka

Jsem vášnivý vaper. Ale nebýval jsem jím vždy. I já jsem patřil do kategorie dlouholetých kuřáků klasických cigaret a snažil se této neřesti zbavit, seč mi síly stačily. To se mi podařilo v roce 2012, kdy jsem přesedlal na e-cigarety a dal těm klasickým vale.

Vapování mě natolik nadchlo, že jsem ještě tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz a stal se pravidelným přispěvatelem zdejšího blogu. Dnes tedy dokážu poradit nejen s veškerým příslušenstvím, technickými informacemi, ale jsem schopen se na hodiny zabavit také opravami e-cigaret i dalších drobných elektronických zařízeních.

 

Používáme ověření věku Adulto