Nekvalitní elektronické cigarety mohou zničit váš počítač!

baterie_2_7

Nekvalitní elektronické cigarety mohou být velice nebezpečné. Pokud máte levnou neznačkovou baterii k e cigaretě a dobíjíte ji pomocí USB portu přes váš počítač, je možné, že se z ní do počítače dostane virus!

Experti na bezpečnost vyhlásili poplach. Moderní elektronické cigarety mohou totiž zásadně poškodit váš počítač. Říkáte si, jak je to možné? Stačí pouze zapojit vaši baterii pomocí USB portu při nabíjení, upozorňuje britský Daily Mail. Nečekaná rada expertů je: nabíjejte elektronickou cigaretu přes adapter ze zásuvky, nebo nekupujte ty nejlevnější neznačkové ,,klumpy".

Jeden z uživatelů sociální sítě Reddit popsal první případ napadení malwaru z elektronických cigaret. Tvrdí, že počítač jednoho ze šéfů velké společnosti byl napaden malwarem. Bezpečnostní experti prozkoumali veškeré možnosti, jak mohlo dojít k nákaze. Přesto nemohli na nic přijít. Nakonec se zeptali dotyčného šéfa, jestli v poslední době uskutečnil nějaké změny ve svém životě. Odpověděl jim, že před dvěma týdny přešel z klasických cigaret na elektronické cigarety. Čímž usoudili, že zdrojem nákazy bylo připojení ecigarety pomocí USB portu, popisuje případ britský Daily Mail.

Elektronické cigarety (týká se to těch levných vyrobených v Číně) totiž mohou mít v nabíječce zakódován malware. Když se pak e cigareta připojí, napadne systém ve vašem počítači!

Bezpečnostní konzultant Rik Ferguson tvrdí, že nakažení počítače z e cigarety není nic ojedinělého, "Malwarem můžete nakazit počítač - fotorámečky, MP3 přehrávačemi a mnoha dalšími přístroji," řekl Guardianu.

Zdroje:
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2844644/Could-computer-catch-virus-e-cigarette-Security-warning-gadgets-charge-USB-port.html
https://www.theguardian.com/technology/2014/nov/21/e-cigarettes-malware-computers

Autor: Jan Krupka

Jan Krupka

Jsem vášnivý vaper. Ale nebýval jsem jím vždy. I já jsem patřil do kategorie dlouholetých kuřáků klasických cigaret a snažil se této neřesti zbavit, seč mi síly stačily. To se mi podařilo v roce 2012, kdy jsem přesedlal na e-cigarety a dal těm klasickým vale.

Vapování mě natolik nadchlo, že jsem ještě tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz a stal se pravidelným přispěvatelem zdejšího blogu. Dnes tedy dokážu poradit nejen s veškerým příslušenstvím, technickými informacemi, ale jsem schopen se na hodiny zabavit také opravami e-cigaret i dalších drobných elektronických zařízeních.

 

Používáme ověření věku Adulto