Jak přepočítat klasické cigarety na e-cigaretu?

Lámete si hlavu s tím kolik cigaret vykouříte, když si jednou naplníte ecigaretu, nebo když vykouřím 10 ml lahvičku eliquidu? Přemýšlíte kolik byste museli vykouřit klasických cigaret aby to bylo stejné?

Pojďme si říci, jakým způsobem se k tomu dopočítáme.

Trocha teorie na úvod

Obsah nikotinu, který je uváděn na obalu lahviček eliquidu je obsah nikotinu v 1 ml. Výzkumy ukázaly, že do páry vycházející z e-cigarety se dostane zhruba 45 % nikotinu z celkového obsahu kapaliny. Další ztráty jsou způsobeny tzv. exhalací, ne-pohlcením atd. Ve výsledku se k ekuřákovi dostane prostřednictvím páry cca 33 % nikotinu z celkového obsahu uvedeného na obalu lahvičky.

Příklad přepočtu eliquidu na cigarety

Z 1 ml e-liquidu s obsahem nikotinu 11 mg/ml se k ekuřákovi dostane cca 3,6 mg nikotinu (1ml x 11 mg x 0,33 ). Toto množství odpovídá přesně 6 lehkým cigaretám. Bráno podle známe načky značky cigaret, kde je na obalu uveden obsah nikotinu 0,6 mg na jednu cigaretu.

Tabulka hodnot nikotinu v nejoblíbenějších značkách klasických cigaret

klasicke_cigaretyAbyste nemuseli složitě hledat na internetu, vytvořili jsme pro vás „stručný” přehled obsahů nikotinu u nejpopulárnějších značek klasických cigaret. V rámci úspory místa ho zde nebudeme celý vypisovat, můžete si jej stáhnout zde.

Tabulka hodnot využitelného množství nikotinu v náplních do elektronické cigarety

Dále jsme pro vás vytvořili již vypočítané obsahy nikotinu, v celých baleních náplní do elektronické cigarety  a v clearomizerech. Můžete do něho nahlédnout zde.

kvalitní e-liquidy

srovnání klasických cigaret a e-cigaret

Krabička cigaret stojí v průměru 80Kč (rok 2017). Průměrný kuřák měsíčně vykouří takovýchto krabiček cca 29. Tento kuřák za kouření klasických cigaret utratí cca 2 320 Kč.

Kdyby se z něho stal ekuřák, tak by jeho finanční stránka vypadala zcela jinak. Nutno zmínit, že porovnáváme pouze náklady za náplně (e-liquidy) a nebereme v potaz ostatní náklady (pořizovací cenu e-cigarety a náhradní díly).

Kouření elekronické cigarety by u takového průměrného kuřáka vyšlo na cca 1 343 Kč (17 x 10 ml). Samozřejmě při aktuálních cenách eliquidů (10 ml - průměrně 79 Kč).

Úspora ekuřáka by byla cca 1 000 Kč každý měsíc (12 000 Kč za rok).

Někteří z vás by mohli namítat, že jsme nepočítali s výhodnějšími baleními e-liquidů, při nichž lze dosáhnout ještě výraznější úspory. Tento fakt lze brát jen jako příjemný bonus pro ekuřáky.

jak začít s e-cigaretou

Pár slov na závěr

Věříme, že některým z vás pomohou uvedená čísla, vzorce a ostatní fakta, aby se dopočítali ke svému výsledku. Cílem tohoto článku bylo vnesení jasnějšího světla do dané problematiky. Pokud máte potřebu vyjádřit se k dané problematice, budeme rádi, když budete reagovat v diskusi, pod tímto článkem.

Používáme ověření věku Adulto