Elektronická cigareta - často kladené dotazy 2

1) Co to vlastně ta elektronická cigareta je?

Elektronická cigareta je hi-tech vynález, který byl vynalezen a patentován v Číně roku 2006. Hlavní rozdíl mezi elektronickou cigaretou a cigaretou klasickou je to, že z elektronické cigarety nevychází žádný dehet, oxid uhelnatý ani ostatní podobné látky karcinogenního typu. Naproti tomu u klasické cigarety se při kouření uvolňuje do vzduchu více než 4000 lidskému zdraví škodlivých látek, které škodí kuřákovi samotnému, ale i jemu blízkému okolí (známým, dětem apod.).

Elektronická cigareta byla vyvinuta jako mnohem zdravější alternativa ke klasickým cigaretám. Dokáže plně uspokojit každého kuřáka, a to aniž by škodila jeho zdraví a zdraví lidí v jeho okolí.Elektronickou cigaretu může použít plnohodnotný kuřák i kuřák příležitostný. Je totiž možné ji naplnit náplní s nikotinem, ale i bez nikotinu.

Elektronická cigareta také může dopomoci k úplnému skoncování kouření. Jiné náhrady kouření sice taky dopomáhají kuřákům přestat kouřit, nicméně elektronická cigareta pomáhá zachovávat zažité zvyky a rituály, což ostatní náhrady nedokážou.

2) Jak elektronická cigareta funguje?

Elektronická cigareta funguje zcela novým a revolučním způsobem. Hlavní rozdíl od normální cigarety je v tom, že kuřák vdechuje pouze páru, která je obohacena o nikotin. Tím pádem odpadá riziko rakoviny jako u normální cigarety.

Elektronická cigareta ego se skládá zpravidla ze třech základních částí. Baterie, atomizér a tank(elektronická cigareta ego t). U různých typů elektronických cigaret se složení malinko liší, nicméně podstata je vždy stejná.

Chod elektronické cigarety zajišťuje baterie, napájející atomizer, který přeměňuje eliquid (náplň) na páru obohacenou o nikotin. Tuto páru následně kuřák vdechuje.

Jakmile se náplň umístěná v tanku vypotřebuje, pouze se doplní. Podobný princip je u baterie. Jakmile se vybije, stačí ji pouze nabít. Doporučujeme však zakoupit sadu, která obsahuje dvě kompletní elektronické cigarety.

3) K čemu mi bude sada dvou e-cigaret eGo, když budu vždy kouřit jen z jedné?

Odpověď na tuto otázku je velice prostá. Představte si, že si v klidu kouříte elektronickou cigaretu a nejednou Vám dojde baterie. Co teď?

V tomto případě mají kuřáci tendenci sahat po klasické cigaretě, alespoň do té doby, než se bateriedobije. To je pochopitelně špatně a právě z tohoto důvodu je dobré mít dvě kompletní elektronické cigarety. Než se vybitá baterie dobije, můžete si v klidu vychutnávat kouř elektronické cigarety s náhradní baterií.

Další případ je, že vaší elektronické cigaretě vypoví službu některá jiná část, například atomizér. Postup bude následující, sáhnete po klasické cigaretě a dál už to znáte. Jak z předchozích řádků vyplývá, je dobré mít dva kompletní kusy elektronické cigarety. Doporučujeme to kuřákům, kteří denně vykouří alespoň jednu krabičku cigaret.

4) Jak postupovat při výběru elektronické cigarety eGo?

Při výběru elektronické cigarety hraje roli zejména její funkčnost nebo-li to, co cigareta umí. Vzhled je sice také důležitý nicméně hezkou, ale nefunkční cigaretu asi kouřit nebudete.

Mezi nejpodstatnější parametry, podle kterých si elektronickou cigaretu vybírat patří:

1. Výdrž baterie
2. Doba nabíjení baterie
3. Dýmavost cigarety (jak silně vydává elektronická cigareta pára)
4. Velikost tanku (tank=nádoba na náplň)
5. Obsah balení (doporučujeme balení se dvěma kusy elektronických cigaret viz. dotaz výše)

Pokud se tedy nechcete vrátit ke klasickým cigaretám a to z důvodu zklamání z cigarety elektronické, zvolte jednu z cigaret značky eGo.

5) Na co si dát pozor při výběru elektronické cigarety eGo?

Pravidla jsou v postatě stejná jako u nákupu elektroniky všeho druhu. Věříme, že níže uvedené body uplatníte i při nákupu jiných věcí než je elektronická cigareta.

Informace, informace…a zase informace

Tento bod je sice ohraný, ale u výběru elektronické cigarety platí dvojnásob. Než si cigaretu zakoupíte, pročtěte si minimálně často kladné dotazy, ale i výhody elektronické cigarety a mýty x fakta o elektronických cigaretách. Prodejce, který o svých produktech dostatečně neinformuje, není dobrý prodejce, a proto není zrovna moudré v takovýchto obchodech nakupovat. A to ať už v kamenných, nebo v elektronických

Cena elektronické cigarety

Tento bod platí obzvláště pro lidi, kteří se snaží za každou cenu šetřit. Šetření samo o sobě špatné rozhodně není, ba naopak. Nicméně ne vždy se vyplácí šetři na nepravém místě, ostatně myslíme si, že toto už asi každý z vás někdy slyšel. Varujeme tedy naše zákazníky před podezřele levnými cenami na různých aukcích, ostatně i v internetových obchodech.

Jednak se lehce může stát, že s levnou ecigaretou nebudete spokojeni (není se ani čemu divit). Nebo se může stát, že dostanete jiný produkt, než je na krásně nafoceném ilustrativním obrázku a taky se může stát, že vás tato 'úspora' bude stát kus vašeho zdraví. Není totiž možné garantovat kvalitu a zdravotní nezávadnost u elektronické cigarety za pár set korun. Pokud si tedy vezmete naše rady k srdci, radíme vybírat elektronické cigarety v rozmezí 1 300 až 2 000 Kč.

Jak je dobře známo, všeho moc škodí. Zaručujeme vám, že u elektronických cigaret s cenou přesahující dvě tisícikoruny jen vyhazujete peníze. Její vlastnosti jsou totiž zpravidla stejné jako u cigaret za 1 500-1 800 Kč.

6) Je nutno zakoupit nějaké příslušenství spolu s elektronickou cigaretou eGo?

Ano i ne. Pokud si zakoupíte balení obsahující 2 ks elektronické cigarety, není již nutno cokoliv dokupovat. Pochopitelně za předpokladu, že si spolu s elektronickou cigaretou zakoupíteeliquidneboli náplň do elektronické cigarety.

Pokud si však zakoupíte pouze balení s jednou elektronickou cigaretou (my prodáváme pouzebalení se dvěma kusy elektronické cigarety), je dobré zakoupit náhradní díly, abyste v případě poruchy cigarety mohli nadále kouřit a nevracet se ke klasickým cigaretám.

Co se týče ostatního příslušenství, tak zde není zapotřebí dokupovat skutečně nic. Pokud tedy nepatříte mezi cestovatele, kteří pravidelně odjíždějí na desítky dní do ciziny. V tomto případě bychom samozřejmě doporučovali nakoupit si náhradní díly jako jsou atomizéry, baterie, nabíječky apod. do zásoby.

7) Je E-cigareta eGo vhodná pro všechny?

Zde trochu asi zklameme mladistvé, na druhou stranu však uděláme radost jejich rodičům.Elektronická cigareta je vhodná pro všechny kuřáky, kteří chtějí kouřit zdravěji, nebo se pokouší s kouřením zcela přestat. Jediné dvě skupiny lidí, pro které elektronická cigareta není, jsou pochopitelněosoby mladší 18-ti let a lidé, kteří jsou alergičtí na nikotin (nemuselo by to dopadnout podle jejich představ).

8) Mám zvolit elektronickou cigaretu eGo nebo inhalátor Nicorette?

Jednoznačně doporučujeme zvolit elektronickou cigaretu. Ptáte se proč? Je to hned z několika důvodů.

Jedním z těch nejpodstatnějších je to, že když klasický kuřák přejde na elektronickou cigaretu, zachová tím všechny jeho navyknuté a zaběhlé zvyky a rituály.

Naproti tomu při používání výše jmenovaného inhalátor Nicorette nevydechuje kuřák žádný kouř (uelektronické cigarety je to pak pára) a tím pádem nemůže cítit stejný pocit, jako když kouří klasickou cigaretu.

Posledním a také velice diametrálním rozdílem je cena. Užívání inhalátoru Nicorette vás totiž vyjde na 3 měsíce (doporučená doba) zhruba na 16 000 Kč. S klidným svědomím si dovolujeme tvrdit, že za tuto cenu můžete kouřit elektronickou cigaretu hned několik let.

9) Je kouř (pára) z elektronické cigarety eGo cítit?

Vzhledem k tomu, že u elektronické cigarety nedochází k žádnému spalování, což je mimochodem jedna z hlavních výhod elektronické cigarety, tak ani kouř (pára) vycházející z elektronické cigaretynení cítit, ba naopak. Při použití ovocných, sladkých nebo nápojových příchutích eliquidů (náplní) pára dokonce voní. Není tedy na místě mít obavy ze zápachu, protože rozhodně žádný není.

10) Je opravdu možné odnaučit se kouřit díky elektronické cigaretě eGo?

Tento dotaz rozhodně patří k nejkontroverznějším dotazům. My věříme, že pomocí elektronické cigarety přestat kouřit lze. Při postupném snižování obsahu nikotinu v náplních totiž kuřák snižuje závislost na nikotinu. Při systematickém snižování pak přestat kouřit lze. Prodávají se totiž i eliquidy(náplně) s nulovým obsahem nikotinu. Tato varianta je nejhojněji využívaná dámami a kuřáky, kteří se již dostali na tuto úroveň.

Upozorňujeme však, že elektronická cigareta je zejména zdravější a levnější alternativa pro lidi, kteří přestat kouřit neplánují. Přestat kouřit totiž vyžaduje dodržování disciplíny a nutnou dávku odhodlání. My však víme, že to lze, a proto všem, kteří se rozhodnout skoncovat s kouřením s naší pomocí, držíme palce a přejeme pevnou vůli.

11) Jaké výhody elektronická cigareta eGo má?

Elektronická cigareta je novodobá vymoženost, která má bezesporu něco do sebe. Výhod má opravdu mnoho a proto si ty nejvýznamnější vyjmenujeme:

1. Zápach
Absence charakteristického zápachu

2. Zdraví
Mnoho násobně menší zdravotní zátěž

3. Neomezené kouření
Možnost kouřit bez omezení (prakticky kdekoliv)

4. Ohleduplnost
Ohleduplnost k vašemu okolí - nedochází k pasivnímu kouření

5. Odvykání
Pomoc při odvykání kouření

6. Bezpečnostní rizika
Žádné riziko požáru, popálení

7. Finance
Podstatně menší náklady na kouření

8. Možnosti
Široký sortiment eliquidů - náplní (příchutí a obsahu nikotinu)

12) Jak silnou náplň do elektronické cigarety eGo si vybrat?

Sílu náplně si vybírejte podle toho, jak silné kouříte klasické cigarety. Zpravidla se můžete řídit jednoduchými pravidly:

1. Pokud kouříte silné cigarety, vybírejte vždy náplně s vysokým obsahem nikotinu

2. Pokud kouříte lehké cigarety, vybírejte vždy náplně se středním obsahem nikotinu

3. Pokud kouříte extra lehké cigarety, vybírejte vždy náplně s nízkým obsahem nikotinu

4. Pokud kouříte příležitostně, vybírejte náplně s nulovým až nízkým obsahem nikotinu

Doporučujeme však zpočátku zvolit silnější variantu. Nestane se vám tak, že budete mít cigaretu celý den přilepenou k vašim ústům, jak říká jeden náš zákazník: ''Elektronická cigareta není 'dudlík'.

13) Jakou příchuť eliquidu neboli náplně mám zvolit?

Náplně do elektronických cigaret se prodávají opravdu ve velkém množství příchutí od tabákových, ovocných až po pro někoho těžko představitelné nápojové příchutě.

Doporučujeme tedy zvolit příchuť náplně podle oblíbené značky klasických cigaret. Pokud kouříte již déle, zcela určitě si při výběru poradíte.

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A1_cigareta
https://science.howstuffworks.com/innovation/everyday-innovations/electronic-cigarette.htm

Autor: Jan Krupka

Jan Krupka

Jsem vášnivý vaper. Ale nebýval jsem jím vždy. I já jsem patřil do kategorie dlouholetých kuřáků klasických cigaret a snažil se této neřesti zbavit, seč mi síly stačily. To se mi podařilo v roce 2012, kdy jsem přesedlal na e-cigarety a dal těm klasickým vale.

Vapování mě natolik nadchlo, že jsem ještě tentýž rok založil e-shop Elcigon.cz a stal se pravidelným přispěvatelem zdejšího blogu. Dnes tedy dokážu poradit nejen s veškerým příslušenstvím, technickými informacemi, ale jsem schopen se na hodiny zabavit také opravami e-cigaret i dalších drobných elektronických zařízeních.

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zásadami používání souborů cookies.