Proč přejít na elektronickou cigaretu

ecigareta šetří penízeRealita je taková, že průměrný e-kuřák oproti průměrnému kuřákovi klasických cigaret ušetří min. 2 000 Kč měsíčně.

Finanční srovnání e-cigarety a  klasické cigarety

E-kuřák si do začátku zakoupí kvalitní e-cigareta (1 000 Kč) k tomu 2x náplň (2x 80 Kč), pořizovací náklady celkem 1 160 Kč. Poté už jen dokupuje náplně a žhavící hlavy měsíčně max. za 700 Kč (vše dohromady).

Klasický kuřák si koupí každý měsíc 30 krabiček cigaret, což v řeči pěněz znamená 
2 700 Kč měsíčně (1 krabička/den za 90 Kč).

První měsíc jsou náklady s e-cigaretou méně než poloviční, každý další měsíc je úspora 75 % (roční úspora 24 000 Kč).

E-cigareta je prokazatelně méně škodlivá než klasické cigarety

e-cigareta-je-mene-skodliva-1S e-cigaretou je prokazatelně nižší zdravotní riziko, než s cigaretou klasickou. Menší riziko rakoviny, žádné riziko pasivního kouření. Chráníte sebe i své okolí (například své děti).

Pokud chcete fakta, můžete se podívat, jak se ke škodlivosti e-cigarety vyjadřují odborníci. Nebo pokud vás zajímá studie škodlivosti e-cigarety, kterých je mimochodem již desítky.

 

E-cigaretu můžete kouřit i tam, kde je klasická zakázaná

v restauracich je koureni e-cigaret povolenoV dnešní době můžete e-cigaretu kouřit v hospodě, restauračních zařízeních i na mnoha jiných místech, kde jsou klasické cigarety zakázané. Protikuřácký zákon se na e-cigaretu nevztahuje. V zimě nemusíte při kouření zbytečné mrznout venku.

V následujícím článku je uveden kompletní seznam míst kde můžete e-cigaretu kouřit a kde naopak ne.

E-cigaretu nesmrdí a neobtěžuje

Další výraznou výhodou elektronické cigarety je její vůně. Od e-cigarety vám totiž nenasmrádne oděv, záclony, ani není cítit žádný zápach z úst. E-cigarety totiž nesmrdí. Ba naopak. Mnoho lidí se v přítomnosti e-kuřáka ptá, co používá za příchuť, že krásně voní.

E-cigaretu nezpůsobuje nepořádek vinou nedopalků

s e-cigaretou nevznikají nedopalkyPoslední nejvýraznější výhodou e-cigarety je to, že při jejím používáním nevznikají nedopalky a tím pádem není potřeba ani popelník. Po e-kuřácích nenajdete na zemi hromádku nedopalků, jako se to často stává po klasických kuřácích.

 

Jak vybrat e-cigaretu

jak-spravne-vybrat-elektronickou-cigaretu

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zásadami používání souborů cookies.